Начало Форуми Публичен Записки от 1 февруари 2020г.

1 voice
1 отговор
  • Author
    Велко – ронин
    Модератор

Често се случва да си водя записки от важни срещи, които ме вълнуват. Вероятно не съм бил единствения.

Коментирано:
    1. Срокове за натрупване на суми, предназначени за финансиране на проекти описани от участниците в тази платформа. Или натрупване на суми до определен размер.
    2. Всеки, който плати годишен членски внос има право да предложи свой проект за финансиране и да гласува за 1 чужд проект
    3. Да се уточни НАЧИН за гласуване на проектни предложения.
    А. с 1 глас
    Б. с точкова система. Тоест да имаш например 50 точки и да избираш с колко от тях за кои проектни предложения да гласуваш
    В. Да се запазят ли насъбраните точки за Неспечелилите първо място проектни предложения или след усвояване на сума – спечелените точки за всички проекти да се нулират.
    Г. Да има ли Балотаж и Второ гласуване за Трите проекта, които са насъбрали най-много гласове при първото гласуване?

4. Ще бъдат ли разделяни проектите на Големи (примерно от 1000 лева нагоре) и малки. Каква е гаранцията, че голям проект разделен на 3 етапа ще печели финансиране всеки път, за да бъде цялостно изпълнен?
    5. Как да се финансира платформата? Дали чрез отчисления от годишния членски внос или по друг начин. Да се предложат варианти.
    6. Начини за вземане на решения – различно е от гласуването на Проектно финансиране
    А. чрез единодушие на гласувалите
    Б. чрез квалитетно мнозинство – 75% или 80% от гласувалите – могат да приемат дадено предложение
    В. чрез обикновено мнозинство от 51%

Кой има право да участва в това гласуване. Този вид гласуване не е свързано с плащането на годишен членски внос.

7. Да има ли и СКРИТА секция на форума за обсъждане и гласуване на някои по-специфични въпроси?
    8. Да бъде създадена секция за финансова отчетност на приети и разходвани средства (това го добавих сега от себе си, като напомняне. Всички чухме, че ще има прозрачност за това)

Решено (или поне на мен ми се стори, че го приехме):
    1. Начини за събиране на членски внос
    а) на ръка
    б) чрез ползване Пунктовете за продажба на билети за „Събуди се!“ в София, Пловдив и Варна
    в) по банков път
    г) чрез Револют
    д) чрез PayPal
    e) чрез EasyPay

Велко – ронин
    Модератор

Ако съм запомнил правилно:
    1. До 2 седмици (до ооло 16 февруари) би трябвало да се вземат решения по въпросите свързани с:
    а) име на сайта
    б) начини за гласуване по Проектни предложения
    в) начини за гласуване по други въпроси
    г) срокове за натрупване на суми
    д) срокове за входиране на проекто предложения
    И след това от около 17 февруари – Платформата да бъде разрешена за по-широко разпространение

You must be logged in to reply to this topic.

Форуми

Форум статистики

313
Регистрирани потребители
9
Форуми
56
Теми
189
Отговори
36
Етикети на теми